Hakkımda

            Ben Kimim?

Su Perisi Blog11 Mayıs 1983 İstanbul doğumluyum ve doğduğumdan beri bu şehirde yaşıyorum. M.İ.M Turizm Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi “Seyahat Acenteciliği ve Tur Operatörlüğü” bölümünden mezun olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’nu kazandım. Bir sene hazırlıkla birlikte toplamda 5 yıl Eskişehir’de yaşayarak, okulumdan mezun oldum. “İkinci evim” olarak adlandırıyorum bu çok sevdiğim şehri. Crowne Plaza (Holiday Inn), Armada, Asya Tur, Joy Group Kimeros Resort & Ma Biche Hotel (Antalya – Göynük) gibi otellerde İnsan Kaynakları Şef Yardımcılığı, Satın Alma, Health Club Resepsiyon görevlisi olarak çeşitli bölümlerde görev aldım. Şu anda turizmde çalışmıyorum.

Turizmcilik dışında müzisyenim. Gitar çalıyorum ve şarkı söylüyorum. Üniversitede gitar dersleri verdim. Ayrıca yine o yıllarda kurmuş olduğum müzik grubumla çeşitli stüdyo çalışmalarımız oldu. Mezuniyetin ardından yollarımızı ayırdık ve ben yalnız devam ettim. Kısa bir süre şan eğitimi aldım ve ardından besteler, cover çalışmalar ve demo kayıtlarla yoluma devam ettim. Kısa süreli sahne çalışmalarım oldu. Müzik hayatımda hep var ve hep olacak.

Bunlar dışında kişisel gelişim ve psikoloji konularında çeşitli eğitimler aldım. Yeditepe Üniversitesi’nde “Etkili İletişim, Kişisel Gelişim ve Aktivite Yönetimi” eğitimi ile kariyer planlama, cv, mülakat teknikleri, ikna, proje yönetimi gibi konularında aldığım eğitimin ardından; Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nden eğitim alarak “Temel Psikoloji” sertifikası almaya hak kazandım. Beden Dili, Kuantum Çekim Yasası, Temel Kuantum Düşünce Teknikleri sertifikalarının ardından Renklerin Dili, NLP, Yaşam Koçluğu gibi konularda çeşitli araştırmalar ve uygulamalar yaptım. Sonrasında ise enerjilerle çalışmaya başladım. “Angel Light”, “Gümüş Mor Alev”, “Melek Enerjileri”, “Karmik Reiki”, “Melek Koçluğu” eğitimleri, uyumlamaları ve sertifikalarına sahip oldum. Ayrıca “Tekrar Bağlantı (The Reconnection)” enerjileriyle halen çalışmaktayım.

Kozmetik konusuna da çok uzun yıllar ilgi duydum. Makyaja olan ilgim beni araştırmaya, denemeye ve yeniliklere götürdü. Profesyonel makyözlerin makyajlarını hep incelemişimdir. Bu konuda işin mantığını çözünce, gerisi geliyor zaten. İlk olarak çok fazla video izledim ve sonunda kendi kanalımı açmaya karar verdim. Şu an için kullandığım video çekim aracım yüzünden görüntü kalitesi içime sinmiyor ama şimdilik bu şekilde devam ediyorum. Türkiye’de yapılan klasik göz makyajlarından farklı olarak yurt dışında yapılan farklı konseptler denedim. Desi Perkins, Maya Mia, Ruby Golani, LustreLux, Aurora AmorPorElMaquillaje gibi harika işler çıkaran yabancı makyaj artistlerinden ilham aldığımı itiraf etmeliyim. Arada bir bu denemeleri Instagram hesabımda paylaşmaya devam ediyorum. Profesyonel anlamda da makyöz olarak bir süre çalıştım. Makyaj eğitimi almadım, şimdilik gözlem ve denemeler ile yoluma devam ediyorum.

Bloğun hikayesi ise; Youtube kanalımın ardından 7 Şubat 2014’te aniden aldığım bir kararla ortaya çıktı. Yeni bir ürün almadan önce sürekli araştırır ve blogları okurdum. Hala da okumaya, takip etmeye devam ediyorum ve bu sayede, benim gibi bu işi severek yapan veya blogger olmayan çok güzel arkadaşlar kazandım. Bloğumun felsefesi her zaman tarafsız olmak, dürüstlük ve güven. Bir ürünü veya bir bilgiyi araştırarak, deneyerek, tecrübe ederek kendi bakış açım dahilinde kaleme döküyorum. Emek, zaman, özveri isteyen bir iş ama seviyorum.
Üretmeyi, yazmayı, paylaşmayı ve sizleri çok seviyorum! J

Sevgilerle…

Duygu Göker

1 yorum:

  1. vay be ne güzel bir yaşamınız var maşallah bende otelcilik mezunuyum,blogunuz hep ilgimi çekiyordu şimdi aynı okuldan olduguğumuzu okuyunca takibe devam dedim sevgiler...

    YanıtlaSil

Yorum Yazmak İster Misin? :))