23 Temmuz 2016 Cumartesi

Bloğum Kapanıyor Mu?

Herkese Merhaba!

Bir ayı geçkin bir süredir yoktum maalesef. Bu süreçte akıllarda "Bloğa yazmaktan vaz mı geçti? Bloğu kapatıyor mu?" vb sorular belirmiş olabilir. Bunun cevabını vermeden önce birkaç şey söylemek istiyorum; hadi gelin dertleşelim!

Su Perisi Blog

Önce neden bu süreçte yazamadım; kişisel nedenlerinden kısaca bahsedeyim. Her sene yaz döneminde yazlığa gittiğimi, beni takip eden dostlarım bilir. Yazlıkta da internet olmadığından yazma imkanım olmuyordu. Aylar önce interneti yazlığa taşıma kararı alarak gerekli işlemler için başvuruda bulunduk fakat TTNET bu süreci o kadar ağırdan aldı ki defalarca telefon ile hatırlatma yapmamıza rağmen Mayıs sonunda yaptığımız talep anca bugün gerçekleşti ve bugün itibari ile internete kavuştum. Bu süreçte yazma imkanım dediğim gibi olmadı.

Su Perisi Blog


Peki imkan olsaydı yazar mıydım? İşte burada devreye giriyor girişte yazdıklarım. Ülkemizde olan biten bu sancılı süreç boyunca yazmak içimden gelir miydi bilmiyorum. Şehitler, darbe, ohal, vb ve daha da gerisi gelir mi endişesini hepimiz taşıyoruzdur; bu süreçte; evet seviyorum yazmayı ama hiçbir şey yokmuş gibi kozmetikle yola devam etmek bana göre değildi. Ben profesyonel değilim; olmak gibi de derdim yok çünkü bence işin içine profesyonellik girdiğinde hissizleşmiş bir robot gibi duygusuzca yazılır yazılar ve bunu okuyan dostlarım bunu mutlaka hisseder. Bunu başarabilen dostlara sözüm yok, hatta saygı duyuyorum ama bende böyle oluyor. Ben kimsenin enerjisini düşürmek istemiyorum; aksine tanıdığım herkesin her zaman enerjisini yükseltmek için çabaladım hayatım boyunca. Bu nedenle de sessizliğim uzun sürdü. Ülkemizdeki bu süreç ne kadar sürecek hiçbirimiz bilmiyoruz ama ben elimden geldiğince ve moralim izin verdiği sürece buradayım. Beni sabırla bekleyen dostlara teşekkür ederim ve beklettiğim için özür dilerim. Her şerde bir hayır vardır diye sabırla bekliyorum hepimiz gibi.

Yani kısacası bloğumu kapatmayı bir süre önce düşünmüş olsam da şu anda böyle bir kararım yok ve yoluma sizlerle devam etmekten mutluyum. İyiki varsınız!

Daha huzurlu günlere...
Duygu Göker

6 yorum:

 1. hiç birimiz keyifli değiliz, ben de uzun süredir yazmadım bloguma, böyle bir gündemde oturup kozmetik yazmak zor geliyor

  YanıtlaSil
 2. Blog kapatmak için insanın tamamen vazgeçmesi lazım herşeyden. En azından benim için öyle. Yani bir emek var burada, onu geçtim blog benim için terapi gibi. Tabi can sıkıcı durumlarla karşılaşmıyor muyum? Saymakla bitmez. Direniyorum #dirennihal şeklinde:)

  Evet ülkemiz kötü durumda hatta ben çok iyimser olamayacağım, çok çok kötü durumda. Yıllarca geri geldik, darbe gerçekleşmediği halde. Birçok insanın farklı yüzünü gördük, hayal kırıklığı yaşadık incindik. Belki geçecek ama ne zaman bilmiyorum.
  Normal hayata dönme kararı aldım, eylem olarak döndüm de ama ruh hali olarak hala toparlayamadım. Beklemedeyim. Zorlayarak olmayacağını anladım çünkü.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bu içten yorumun için. Evet aynen katılıyorum. Direniyoruz.. Zorlu olacak ama sonu iyi olacak ben buna inanıyorum. Blog benim için de terapi gibi ama kategori olarak genel anlamda bir kozmetik bloğu olduğumdan bunlarla ilgili yazmak ne kadar doğru bu durumda kestiremiyorum ama direneceğim. Hatta birazdan bir ürün inceleme yazısı yazacağım. Yapabildiğim kadar, yazabildiğim kadar, ruhumu ikna çabalarındayım.
   Sevgiler <3

   Sil
 3. Kapatmadığına sevindim :)

  YanıtlaSil

Yorum Yazmak İster Misin? :))